Article Date: 12/15/2008


EDITOR'S NOTES | Issue 6-49


Anyone who has passed the first grade knows that 2 + 2 = 4. Likewise, with a little deciphering (and junior high math skills), the following equation also makes sense: (.25) (2) (24) = 12; (12) ($280) = $3,360. But, while we know that if you have two apples and add ... Log in to view the full text.

 



NOT YET A SUBSCRIBER?

Purchase a Subscription
with a money-back guarantee
and immediate access

Already a member?

Email:

Password:











WPL
PUBLISHING CO, INC.
WPL Publishing - 5750 Bou Avenue #1712 - Rockville, MD 20852

Phone: (301)765-9525  -  Fax: (301)983-4367

All Content and Design Copyright © 2025 WPL Publishing
About Us

Contact Us

Privacy Policy

My Account